תפאורה לימי הולדת

תיאטרון

תיאטרון

במקום שבו משתלבים בהצלחה סיפור דמיוני, משחק של שחקנים, מוזיקה, תנועה ותאורה, שמורה פינה משמעותית ביותר ליוצר התפאורה. מטרת התפאורה ליצור על הבמה את המרחב שבו מתרחשת עלילת המחזה. זה יכול להיות  מקום דמיוני לחלוטין או ריאליסטי והביטוי שלו יכול להיות מועבר בצורה סמלית ומרומזת או לשקף אותו באופן מפורט ומלא. לעיתים התפאורה מהווה רק רקע, לעיתים היא שימושית ביותר.

תפאורת רקע – מצוירת או מודפסת, בדרך כלל, על מסך ענק המודבק לקיר האחורי שאפשר להחליפו מספר פעמים במהלך ההצגה.

תפאורה שימושית

המהווה חלק בלתי נפרד מההתרחשות הבימתית בנויה מקוליסות שהן מסגרות עץ מחופות בבד או בדיקט. את הקוליסות אפשר לחתוך ולעצב, לבנות דלתות ושערים וליצור חיקוי מדויק של המציאות שמנקודת המבט של הקהל תיראה אמיתית לחלוטין. על כל קוליסה מצויר רק אלמנט ממקום ההתרחשות וכל הקוליסות יחד יוצרות את התמונה השלמה: היכל, ארמון, מבצר, חומה, יער, חוף ים, חדר ילדים, חדר הורים, סלון של בית, בניין, מדרגות, רחוב, גשר, גן ילדים, גינה, שדה, משרד, בית חולים וכ”ו. שחקני התיאטרון משתמשים בתפאורה מסוג זה לאורך כל ההצגה: הם יוצאים ונכנסים מפתחי הדלתות והשערים, עולים ויורדים במדרגות, עולים על גשר, נכנסים לנחל, פוסעים ביער או נמצאים בחדר. גם את תפאורת הקוליסות אפשר להחליף אך באופן אחר מאשר את המסכים. מחברים לקוליסות גלגלים ומוציאים ומכניסים אותן על פי הצורך.

יצירת תפאורה להצגת תיאטרון היא תהליך מורכב ומרתק הכולל הבנה עמוקה של המחזה, הזמן בו הוא מתרחש והמקום. התהליך מחייב שיתוף פעולה הדוק עם הבמאי והבנה מוחלטת של הקונספציה הבימתית שלו, התחשבות במספר השחקנים ביציאותיהם וכניסותיהם, שילוב מוצלח עם התאורה ועוד כהנה וכהנה דברים שנחוץ לקחת בחשבון. חב’ ברגר תפאורות מספקת ויוצרת לא רק את התפאורה אלא גם את כל האביזרים שנמצאים על הבמה לצרכי שימוש.

בחברת ברגר תפאורות אספנו למענכם תפאורות רבות ששמשו הצגה זו או אחרת וזאת כדי להוזיל את העלויות.

תוכלו לשכור תפאורות קיימות, תוכלו להתאים אותן להצגה שלכם ולהתברך במה שכבר קיים.

אם תחפצו ליצור תפאורה מקורית המותאמת באופן מדויק להצגה שלכם, נוכל לעצב עבורכם את התפאורה ולבנותה באופן המושלם ביותר שישרת אתכם זמן רב ללא שחיקה ובלאי.