תפאורה לימי הולדת

תפאורה לאירועים

תפאורה לאירועים

תפאורה לתיאטרון ולקולנוע קיימת כבר מאות שנים, ‘תפאורה לאירועים’ – זהו מושג חדש יחסית, אופנה שהולכת ותופסת מקום של כבוד בתרבות האירועים. באמצעות התפאורה ניתן להעצים ולהעשיר את האירועים ולסחוף את הקרואים לתוך עולם של קסם, נוסטלגיה, יופי ודמיון. השימוש בתפאורות הולך וצובר תאוצה באירועים משפחתיים כגון: ימי הולדת, חתונות, בר/בת מצווה, בריתות וימי נישואין וגם באירועים עסקיים, הווה אומר: בכנסים, בטקסים, במתחמי מכירות, בהשקות ספרים ועוד. יש סגנונות שונים של תפאורות המשרתות מטרות שונות ומגוונות.

תפאורות לבידור ושעשוע

תפאורות מסוג זה מתאימות לימי הולדת בכל הגילאים. ניתן להזמין תפאורות מצחיקות, תפאורות מפחידות או תפאורות המזמינות את האורחים לעולם של הפתעות והרפתקאות.

תפאורות להעמקת ידע

מדובר בתפאורות מעשירות, מלמדות וחווייתיות כגון: תפאורות היסטוריות המגלגלות אותנו לאחור במרחב הזמן וסוחפות אותנו לימים עברו. התפאורה המשקפת את המציאות שנגוזה, תיבנה ותתוכנן לאחר מחקר מעמיק שיביא לידי ביטוי את סגנון הבנייה. סגנונות הלבוש, תרבות האכילה, תרבות האירוח, אירועים הסטורים משמעותיים שהתחוללו באותה עת וכ”ו. בתפאורות מסוג זה אפשר לשלב גם מוזיקה אוטנטית ותאורה ייחודית.

בד בבד הולכת ומתפתחות גם התפאורות המדעיות המיועדות לתלמידים, למדענים ולקהל הרחב. התפאורות הללו אמורות להעמיק את הידע על ידי ויזואליה והמחשה מדויקת ומעוררת השראה של החומר המדעי.

תפאורה

תפאורה לאירוע  חגיגי

תפאורה הבולטת ביופייה שמיועדת לאירועים חגיגיים ומשמעותיים כגון: חתונה או טקס החופה, אירועי בר/בת מצווה ובריתות. תפאורה מסוג זה כשמה כן היא: רבת פאר ואור.

תפאורות שיוצרות אווירה

כל אווירה שהחוגג/ת רוצה ליצור ניתן להשיג באמצעות תפאורה הולמת: אווירה שלווה, אווירה רומנטית, אווירה חמימה, אווירה רעשנית ושמחה, אווירה לימודית ועוד ועוד.

תפאורות מגשימי חלומות

אפשר לבקר באמצעותן במקום קסום, להזכיר נשכחות, ליצור תעלולים, להיכנס לעולם של מסתורין, לפגוש דמויות ספרותיות וקולנועיות, לרכב במרכבה מפוארת  ועוד.

 

תהליך היצירה של תפאורה לאירועים אינו פשוט ונחוץ לכך זמן: לאחר שנקבעת קונספציית התפאורה עוברים לתכנון קפדני ומדויק של כל מרכיביה ותהליך הבנייה מתחיל. שלב אחר שלב, הולך ונרקם העולם הדמיוני ומצמיח כנפיים. זהו תהליך מרגש ולעיתים אף בלתי נתפס, תהליך של יצירת עולם מופלא ובדיוני מאין והפיכת רעיון למציאות אמיתית שאפשר להיות בה, לגעת בה ולחוות אותה במלואה.