תפאורה לימי הולדת

תפאורה

תפאורה בהגדרתה היא יצירת חלל התרחשות באירוע או הצגה בעזרת מרכיבים שונים. את התפאורה מרכיבים ממבנים, אביזרים, תלבושות ויצירות יחודיות אשר מונחים על במת ההצגה או בשטח האירוע. התפאורה יוצרת מציאות חדשה בכל פעם מחדש. יכולה להיות תפאורה קבועה או תפאורה מתחלפת. לדוגמא, בכל סצנה בהצגה יכולה להיות תפאורה אחרת, ולעומת זאת יכול להיות אירוע שמעוצב כולו בתפאורה סטטית שמייצרת חלל חווייתי יחודי ביותר.

מציאות על הבמה

התפאורה קיימת עוד מימיו הראשונים של התיאטרון. בהיסטוריה הרחוקה, ה”תפאורה” היתה לכל היותר בד שעליו ציור עם המחשה של חדר או נוף בו מתרחש ה”אירוע” המוצג בסצנה.

עם השנים, מעצבי התפאורה ויוצרי ההצגות רצו להעביר דרך הבמה תחושה קרובה ביותר למציאות עליה מדובר בכל סצנה. התפאורה עברה להיות מומחשת יותר והורכבה מאביזרים ממשיים. הטכנולוגיה השפיעה מאד על התפתחות התפאורה. אפשר לומר שהשנים עשו רק טוב לתחום. אחד השינויים המשמעותיים היה שילוב של תאורה ביצירת תפאורה. אתם יכולים לראות היום בתוכניות טלוויזיה שונות שכל התפאורה על הבמה יכולה להיווצר מתאורה בלבד.

השילוב האוטנטי יותר הוא בין אביזרים ומרכיבים מוחשיים לבין תאורה. המרכיבים המוחשיים יכולים להיות פרי יצירתם ודמיונם של מעצבי התפאורה (ממש בנייה מחדש של רהיט או מבנה), או מרכיבים מוכנים כמו ספות וכיסאות. לתפאורה יש תפקיד חשוב ביצירת האווירה המתאימה לכל אירוע.

תפאורה

ממה מורכבת תפאורה?

מרכיבי התפאורה השונים יכולים להיות בובות, פסלים, ריהוט עתיק ועוד. כצוות עיצוב תפאורה והפקה, אנחנו יודעים להתאים לכל אירוע את המרכיבים המתאימים לו ובכך יוצרים בכל פעם מחדש, בכיף גדול, מציאות חדשה לגמרי בכל אירוע בו אנו לוקחים חלק.

תוכלו למצוא אצלנו מגוון גדול של פריטים להשכרה ליצירת התפאורה שלכם. התפאורה שלנו יכולה ליצור לכם אווירה של “ירושליים הישנה”, יוון העתיקה, שוק כפרי, המזרח הרחוק או המערב הפרוע. וזה רק חלק משלל אביזרי התפאורה היחודיים שאנו משכירים.

מעבר לכך, אנו אוהבים ונהנים מאד מבינוי תפאורה ויצירת יש מאין. בינוי תפאורה הוא יצירה לכל דבר ועניין. יותר מכך מדובר באומנות. היכולות שלנו מבחינת הבנת הצרכים שלהלקוח והאפשרות להוציא לפועל את בניית התאורה מוכיחות את עצמן כל פעם מחדש.