תפאורה לימי הולדת

עיצוב במה


עיצוב במה

חברת ברגר תפאורות, לא רק מספקת ובונה תפאורות אלא… וזה הדבר הנפלא ביותר, מתכננת ומעצבת במות שונות ומגוונות. עיצוב הבמה שונה מבחינת הגישה כשמדובר באירוע משפחתי, בטקס, באירוע עסקי, במוסד לימודי

או בתיאטרון. כל עיצוב במה דורש חשיבה עמוקה שלוקחת בחשבון פרטים רבים כגון: סוג האירוע, מי הקהל מבחינת מגזר, גילאים ומקצוע, מטרת האירוע, המקום בו נערך האירוע והאווירה שאמורה לנשב על הבמה.

 

אירוע חד פעמי

צורת החשיבה שונה מאירוע לאירוע על פי אופיו ותכניו, צורת החשיבה שונה גם כשמדובר באירוע חד פעמי או באירוע החוזר על עצמו שוב ושוב כגון הצגת תיאטרון.

עיצוב במה לאירוע חד פעמי אמור להותיר רושם עז, לקדם את מטרות האירוע ולהיות נוח ונעים לעולים על הבמה.

התפאורה בדרך כלל היא קבועה ובלתי משתנה לאורך כל האירוע.

 

עיצוב במה בתיאטרון

כשמעצבים במה לתיאטרון צורת החשיבה משתנה מהקצה לקצה. ראשית מדובר בתפאורה שחייבת להיות מאוד עמידה. כי הצגה שזוכה להצלחה תעלה שוב ושוב על הבמה –  150 פעמים ואף יותר ותיסע בכל רחבי הארץ ותוקם ותפורק שוב ושוב. לכן יש הקפדה גדולה על העמידות, על המשקל, על קלות ההרכבה ועל הבטיחות. הבמה משתנה בדרך כלל במהלך ההצגה והשינוי חייב להיות מהיר וקל. עיצוב במה בתיאטרון זה חלק ממוצר שלם שהוא ההצגה ולכן יש להתחשב בכל מרכיביה האמנותיים: במחזה, בבימוי, בתאורה ובתלבושות. מדובר בעצם ביצירה משותפת שנעשית מתוך שיתוף פעולה הדוק ומלא הקשבה שעליו מנצח הבימאי.

 

יצירת תפאורה לכל אירוע היא דבר מרגש. ככל שתהליך היצירה והבנייה מתקדם, אנו, צוות ברגר חשים שבעצם זה האירוע שלנו והצלחתו חשובה לנו ביותר. יצירת תפאורה ליצירה אמנותית אחרת, קרי: הצגה, מרגשת אותנו ביותר כי הצוות גדל וצומח לפתע (תוספת של מחזאי, בימאי, מתכננ/ת תלבושות ומתכנ/ת תאורה) והשיח האמנותי עשיר, מרתק ומלא השראה.

 

כל אירוע חד פעמי או רב פעמי זוכה ליחס מעולה מצוות ברגר תפאורות שעליו מנצח האומן הרב תחומי עידו ברגר.

לאירוע חד פעמי אנחנו מציעים תפאורות קיימות שאותן ניתן לשכור מאיתנו במחירים נוחים.

לעיצוב במה להצגה קצת קשה יותר למצוא תפאורה קיימת שתתאים בדיוק, אך לעיתים זה קורה ויש גם אפשרות לשנות במידה מסוימת את התפאורה הקיימת.

 

עיצוב במה מקורי, דורש זמן, לכן פנו אלינו בבקשה כמה חודשים לפני קיום האירוע או העלאת ההצגה ונעצב לכם את הבמה והתפאורה היפים וההולמים ביותר.

 

מכל הלב

צוות ברגר תפאורות